ARODAX

Managed webhosting & VPS

Hledáte kvalitní webhosting s nadstandardními možnostmi, o který se nemusíte starat, ale přesto byste rádi, aby vše fungovalo nejlépe, jak jen to jde? Nebo je Vám webhosting málo a potřebujete vlastní virtuální server, ale nechcete se se vším sami nastavovat? Právě pro Vás jsou určeny služby ARODAX Managed webhosting nebo ARODAX Managed VPS.


Datacentrum

Pro hostování využíváme značkové servery Supermicro s procesory Intel Xeon a ECC operační pamětí Kingston. Sdílený webhosting má k dispozici dvě SSD jednotky pro data vyžadující rychlý zápis a čtení a dva plotnové disky pro statická data. V případě VPS lze připravit téměř libovolnou konfiguraci.

Servery jsou umístěny v nejmodernějším datacentru ServerPark na infrastuktuře VSHostingu. Využívá čtyři nezávislé optické trasy pro připojení do internetu a vyznačuje se tou nejvyšší bezpečností. Více se o ServerParku můžete dozvědět přímo na jeho stránkách.

Pro kompletní zálohu všech dat využíváme platformu Google Cloud, kam se pravidelně každý den odesílají nejnovější zálohy.

ServerPark
VS Hosting
Google Cloud
Supermicro
Intel
Kingston

Proč servery ARODAX

Proč servery ARODAX
  • O nic se nestaráte, vše uděláme za Vás
  • Nastavení přesně na míru Vaší aplikaci
  • Zabezpečení v souladu s GDPR a NÚKIB
  • Datacentrum s nonstop dohledem
  • Servery spravujeme již od roku 2004

Často kladené dotazy

Zde budeme postupně přidávat otázky, které by Vás mohly napadnout v souvislosti se službami ARODAX Managed webhosting a Managed VPS. Budou se týkat zejména různých zajímavých vychytávek, které na jiném webhostingu nebo VPS nenajdete nebo které se svou povahou odlišují od běžně zažité praxe. Pokud Vás zajímá něco dalšího, co zde zatím uvedeno není, napiště nám nebo zavolejte.

Proč není náš webhosting neomezený?

Žádný webhosting nemá neomezenou kapacitu, i když to někdy webhostingové společnosti rády tvrdí. Stačí si přečíst podmínky služby a zjistíte, že tato neomezená kapacita se vztahuje pouze na soubory nutné k provozování stránek, což ve většině případů není více než pár desítek MB, cokoliv navíc je v rozporu s podmínkami a můžete o to kdykoliv přijít. U nás nic takového nehrozí - máte k dispozici celou vyhrazenou kapacitu a nikdo Vám nebude diktovat, co zde můžete nebo nemůžete mít uloženo navíc.

Kolik mohu mít domén a subdomén?

Počet domén managed hostingu není nijak omezen, pokud se jedná o domény které se vztahují k jedné aplikaci. V případě, že chcete provozovat více webových stránek, je třeba si objednat více hostingů. Na VPS hostingu můžete provozovat webových stránek kolik chcete, limit je pouze ve výkonu vybraného serveru.

Jsou k dispozici zálohy?

Pro případ havárie jsou k dispozici denní zálohy na EU serverech Googlu v souladu s GDPR. Každý den zálohujeme vždy aktuální data, zálohy databáze jsou verzované a je možné obnovit zálohu z konkrétního dne / týdne / měsíce / roku.

Proč na webhostingu není multidomain?

Každá aplikace je u nás individuálně na webserveru nakonfigurována. Některé domény, například pro statické soubory, jsou nakonfigurovany odlišně než domény pro dynamický obsah s ohledem na co největší výkon. V případě dynamicky vytvářených struktur na hostingu by nebylo možné provést ruční optimalizaci našimi administrátory.

Pokud chcete provozovat jednu aplikaci na více doménách a jedná se o stejnou aplikaci například e-shop ve více jazycích, každý na vlastní doméně, nebo nastavit přesměrování, je toto samozřejmě možné. K jedné aplikaci je možné provozovat neomezeně domén.

Co je Continuous deployment?

U aplikací, které spravují naši administátoři nabízíme možnost integrace Continuous deploymentu skrze Bitbucket Pipelines . Tato technologie umožňuje před nahráním nových úprav ve Vaší aplikaci na Váš hosting, provést sérií úkonů, které zajistí její bezpečné nasazení do provozu.

  • otestování kódu pomocí automatických testů
  • bezpečnostní audit kódu
  • optimalizace scriptů a obrázků

Teprve ve chvíli, kdy je Vaše aplikace otestována jsou soubory nahrány na server pomocí šifrovaného spojení a následně po kompletním nahrání je nasazena nová verze aplikace jako celek. Continuous deployment řeší problémy s výpadkem aplikace během nasazení nové verze a zároveň umožňuje mít na serveru uschováno více verzí Vaší aplikace, které v případě problému lze jednoduše vrátit během okamžiku do předchozího stavu. Náš Continuous deployment je nastaven tak, že systém taktéž automaticky oddělí statické části aplikace jako jsou soubory ke stažení od dynamického kódu do paralelní adresářové struktury, která může v případě potřeby běžet na specializovaném datovém uložišti.

Co je FTP přístup?

Přístup pomocí FTP protokolu je oblíbeným a standardním řešením, které nabízíme u námi nespravovaných aplikací, ke kterým mají naši klienti vlastní přístup. Oproti Continuous deploymentu, je nasazování aplikace závislé na klientovi, kdy je třeba případnou původní aplikaci ručně zazálohovat a přehrát změněné soubory. Během nahrávání nové verze je nutné počítat s případným výpadkem, neboť některé části aplikace, mohou být závislé na jiných, které doposud nejsou nahrány.

U FTP přístupu na web je záloha původní verze webu a její obnovení vždy v režii klienta.

far fa-question Jiný dotaz

Ceník

V tabulce níže si můžete porovnat obě služby Managed webhosting i Managed VPS. Pokud Vás některá zaujme, neváhejte se obrátit na naše obchodní oddělení prostřednictvím tlačítka Poptat službu. Ozveme se a můžeme si více popovídat o konkrétních potřebách Vašeho projektu.

Webhosting 1 500
CZK / rok vč. DPH
VPS 1 500+
CZK / měs. vč. DPH
Vhodné pro tyto projekty Osobní prezentace, portfolio E-shopy, dražební systémy, banking...
Jednoduché e-maily pro běžnou komunikaci
Neomezeně e-mailových schránek, domén a subdomén
Aktualizace a zálohy celé aplikace bez odstávek
Možnost návratu k předchozí verzi aplikace
Automatické testování kódu před nasazením verze
Bezpečnostní audit
SSL certifikáty
PHP, MariadDB, RabbitMQ, Redis, MongoDB, Node.js, Python
Denní zálohy
Možnost FTP přístupu
SSH přístup
Jakékoliv technologie, které potřebujete
PHP memory_limit 1 GB Na přání
PHP upload_max_filesize 128 MB Na přání
PHP post_max_size 256 MB Na přání
Prostor pro soubory a databáze 10 GB Bez omezení
Obnova záloh 500 CZK / 10 GB 100 CZK / 10 GB
Službu lze objednat minimálně na 1 rok 1 rok
far fa-shopping-cart Poptat službu